top of page

Dr Mustafa Güveli 
Psikiyatri Uzmanı

Dr Mustafa Güveli.jpg

Uçmaktan korkma.
Uçamamaktan kork.

Dr Mustafa Güveli

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube
  • Instagram

Mustafa Güveli,

1970 Trabzon ili Dernekpazarı ilçesinde doğdum. İlk orta lise tahsilini değişik illerde tamamladım. 1987 Torul Lisesi mzunuyum
1987 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesini kazandım.
1993 yılında fakülteden mezun oldu. Aynı yıl Tıpta Uzmanlık Sınavını (TUS) kazanarak Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde psikiyatri ihtisasına başladım.

 

2.Psikiyatri servisinde psikiyatri eğitimini 1998 yılında tamamladım. Tez konusu olarak Sertleşme bozukluğu (eski deyimle iktidarsızlık) problemi yaşayan hastalardaki kişilik özelliklerini araştırdı. Uzman olduktan sonra bir süre Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları 12.psikiyatri kliniğinde çalıştıktan sonra yaklaşık 1 yıl Beykoz Devlet Hastanesi Psikiyatri Polikliniğinde hizmet verdi. Güveli, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı olarak hizmet veren Avcılar RUDAM (Ruhsal Danışma Merkezi) da deprem sonrası ortaya çıkan psikiyatrik sorunları araştıran ve tedavi eden bir merkezde çalıştım.

 

15 Nisan 2002 tarihinde İstanbul İl Sağlık Müdürlüğünde Ruh Sağlığından sorumlu müdür yardımcısı olarak çalışmaya başladı. 2 Temmuz 2004 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık Daire Başkanlığına atandı. 9 Kasım 2005 tarihinde daire başkanlığı görevinden ayrıldım.

Popüler Psikiyatri Dergisinin 2001-2016 yılları arasında Genel yayın yönetmenliğini yaptım.

2010 yılında çocukluk hayalim olan Pilotluk için lisans almak için başladığım kurs 2010 kasımında sınavı geçmemle neticelendi. Ve PPL ( Private Pilot Lisans - Özel Pilot Lisansı) almamla son buldu. O günden bugüne 300 saatin üzerinde uçuşum var.

2011-2015 yılları arasında 4 yıl Kırklareli Üniversitesinde görev yaptım . Şubat 2015 istifa ederek sadece özel muayenehanemde çalışmaya başladım.

bottom of page